Der er noget særligt over at sidde ved spisebordet med en latte fra Ricco’s kl ti søndag formiddag. Hentet på vej hjem fra havnebadet. Efter en morgenløbetur som næsten tog vejret fra mig. Efterfulgt af morgensvøm i havnebadet og sauna sammen med andre morgenhyggere fra Sydhavnen. Og en næsten hel søndag foran mig.
Der er ikke så meget at sige. Bare billedspam. For det har sine fordele at være i evig genoptræning. Jeg kan uden bekymring tage detours og udforske alt, jeg kommer forbi. Og tage monstermange billeder, når morgenen er så ubeskrivelig, fantastisk smuk. Og kold.
Der er stadig små fisk i vandet i havnebadet. Og temperaturen i vandet er seks grader. Så ved I det.
Smukke billeder af en skøn årstid, og eviggenoptræning har jo så sine fordele, kan jeg se. God søndag :-9
Jamen det er jo fuldstændig magiske billeder!
Helt vildt de billeder! Det må vist kaldes havn-blik. Fantastisk. Intet mindre. Kan godt forstå, at du var way up high efter den tur med sådanne udsyn. 😀
PS. Har du taget det hele med iPhonen?
Ja den tager forbavsende fine billeder, den lille ‘fon. Når bare motiverne er der
Uh, alt det lys, kan godt forstå du bliver glad inden i af det!